Green System Енергоефективні технології.
Альтернативна енергетика.

м. Запоріжжя, бул. Парковий 1а, оф. 4 +38 (067) 612 03 09 +38 (050) 341 77 08 [email protected]

Працюємо:
з 9:00 до 18:00
Вихідний: сб, нд

Сонячні станції для дому та дачі

Сонячні електростанції для приватного будинку стають все більш доступні з розвитком технологій і рішень в області обладнання для СЕС. Ще одна причина інтересу до них - зростання вартості електроенергії для підприємств і приватних осіб в Україні, яка поступово хоча б наближається до економічно обґрунтованою. Аналіз вартості кіловата для приватних будинків за останні 3 роки:

З 1 липня 2019 роки ринок електроенергії в Україні працює по-новому. Однак для українців все ще актуальні тарифи, що діють з 1 березня 2017 року. Уряд поки утримує ціни для побутових споживачів в рамках спеціальних зобов'язань, але в 2020 році тарифи на світло можуть змінитися. Власна сонячна електростанція, яка прослужить більше 20 ти років і не зажадає капітальних ремонтів, є єдиним реальним джерелом енергонезалежності та енергоефективності для приватного будинку в Україні. У поєднанні з системами зберігання (акумуляторами). Однак це далеко не все, що потрібно знати споживачеві, перш ніж купити сонячну електростанцію для приватного будинку або дачі.

Види електростанцій на сонячних батареях

Поняття «сонячні станції для дому» досить узагальнене. Залежно від завдання, а саме:

  • максимальна автономність;
  • повна автономність;
  • максимальна компенсація власного споживання
  • обирається потрібне інженерне рішення.

Автономна сонячна станція

Автономна сонячна електростанція для будинку встановлюється для гарантованого і безперебійного отримання електроживлення. Для роботи їй потрібні фотомодулі, інвертор, що перетворює постійний струм в змінний, спеціальний акумуляторні батареї, здатні запасати струм більшої вольтажа і Ампераж протягом світлового дня, і особливо під час пікового генерації.

Для порівняння: якщо звичайний автомобільний акумулятор ми заряджаємо струмом 6 ампер 10-12 годин, то батареї автономної СЕС заряджаються таким струмами протягом 10-15 хвилин, аналогічно швидкої зарядки акумуляторів у електрокарів. Вартість таких рішень близько 100 $ за кіловат. Потужність фотовольтаїчні поля (кількість панелей) розраховується виходячи з того, скільки потрібно зробити запас електроенергії. Адже станція працює на пікової потужності в обідній час. Іншим рішенням для автономних СЕС є розташування панелей на двовісний трекерах. Тоді панелі повертаються слідом за рухом сонця протягом світлового дня і гарантують максимальну вироблення. Особливо актуально це в зимовий час, коли короткий світловий день, а потреба в електроенергії зростає.

До переваг автономних СЕС можна віднести:

  • гарантовану подачу електроенергії;
  • економію витрат, так як можна відмовитися від істотного обсягу струму з централізованої електромережі;
  • відсутність необхідності включати, перемикати обладнання, як цього вимагає генератор, що працює на бензині або дизпаливі;
  • щохвилини світлового дня енергія незалежно від активності, способу життя споживача накопичується в акумуляторної батареї;
  • автономну систему легко налаштовувати під різні завдання з урахуванням специфіки життєдіяльності об'єкта;
  • сучасний акумулятори працюють 6-8000 циклів до повного розряду. Термін їх служби в домашніх сонячних станціях складає близько 20-ти років.

До мінусів автономної сонячної станції можна віднести те, що як тільки батарея «заповнена», енергія припиняє накопичуватися. Не можна просто вважати, що ваше енергоспоживання на годину буде дорівнювати потужності станції.

Мережева сонячна станція для будинку

Мережеві сонячні електростанції для приватного будинку працюють по кілька іншим принципом. У таких системах відсутні накопичувачі струму, а вироблювана електроенергія безпосередньо надходить в мережу. Відповідно генерувати струм установка може тільки в світлий час доби.

Мережева електростанція на сонячних батареях призначається для виробництва енергії на продаж енергетичної компанії. І багато споживачів розглядають цей варіант як вигідний спосіб вкладення коштів. Адже можна купити такий сонячний генератор в будинок або на дачу, щоб отримувати стабільний пасивний дохід. Окупається мережева сонячна станція за 5-7 років. Власник обладнання може бути впевнений, що отримувати прибуток від системи він буде не менше 20-років.

При проектуванні електростанції для конкретного об'єкта враховується цілий ряд параметрів. Важливо, що для приватних осіб дозволена установка СЕС потужністю до 30 кВт. Фахівцям необхідно розрахувати число фотоелектричних перетворювачів, виходячи з суми, яку замовник готовий вкласти в проект. Враховуються технічні можливості установки певного числа фотоелектричних панелей, можливості РЕЗ прийняти певну кількість кВт. Від усіх цих параметрів залежить вартість сонячної електростанції для приватного будинку.

Гібридні сонячні станції для будинку або дачі

Гібридна сонячна станція для будинку - оптимальний варіант для тих споживачів, хто хоче забезпечити собі безперебійної електроенергією, накопиченої в сховище, а надлишки струму скеровувати до мережі для продажу. Обидві функції гібридних електростанцій з сонячними батареями рівнозначні. Резервне живлення і скидання енергії в мережу - розумна система сама визначає, коли потрібно виконувати певні дії.

При виборі електростанцій цього виду фахівці враховують сумарну потужність споживачів (обладнання, приладів), які будуть підключені до станції. Також враховується мінімальний час, протягом якого електростанція зможе забезпечити подачу струму на точки забору. Відштовхуючись від цих даних, фахівці визначають потужність фотоелектричних панелей, які будуть встановлені на дачі або території заміського будинку. Також важливо визначити ціну проекту - суму, яку замовник готовий вкласти в сонячну електростанцію.

Сонячні електростанції для приватного будинку від «GREEN SYSTEM»

Спеціалізація компанії «Зелена система» - проектування, будівництво, монтаж електростанцій з сонячними панелями потужністю до 30 кВт для приватних споживачів. Ми реалізуємо проекти «під ключ» по всій Україні. Щоб замовити консультацію менеджера, заповніть форму на сайті або зателефонуйте за вказаним номером.

Відповімо на ваші запитання