Green System Енергоефективні технології.
Альтернативна енергетика.

м. Запоріжжя, бул. Парковий 1а, оф. 4 +38 (067) 612 03 09 +38 (050) 341 77 08 [email protected]

Працюємо:
з 9:00 до 18:00
Вихідний: сб, нд

Проектування сонячної електростанції

Без планування вкрай складно реалізувати навіть найпростіший проект. Адже чітко прописаний алгоритм дій, розрахунок вартості окремих етапів і всієї задумки в цілому дозволяє врахувати всі основні моменти і виключити прикрі інженерні, фінансові та стратегічні помилки. Не виняток - індивідуальна електростанція. Її будівництво неможливо без попереднього проведення розрахунків, визначення основних тез.

Проектування сонячних електростанцій - це сукупність інженерних рішень, які будуть реалізовані при будівництві і збережені весь термін експлуатації об'єкта. Проект сонячної електростанції, в кінцевому рахунку, це документ, який гарантує безпеку роботи установки і визначає прибутковість від експлуатації системи.

Що входить в проектування СЕС?

У робочий проект сонячної електростанції входять найважливіші розрахунки, схеми і креслення:

 • генеральний план або креслення-карта розміщення об'єктів;
 • техніко-економічне обґрунтування;
 • розрахунок вироблення сонячної енергії за допомогою комплекту обладнання;
 • аналіз споживання електроенергії об'єктом:
 • схема зовнішньої і внутрішньобудинкової електромережі;
 • опис виду металоконструкцій, схема монтажу опорних компонентів;
 • розрахунок оптимального кута установки сонячних модулів для поглинання максимального обсягу сонячної енергії;
 • аналіз впливу СЕС на навколишнє середовище в регіоні будівництва;
 • кошторисна документація, в тому числі розрахунок можливого прибутку при підключенні СЕС до Зеленого тарифу.

Це не повний перелік всіх розділів, які входять в проект СЕС. Їх набагато більше, і над кожним працює ціла команда фахівців.

Чому обов'язково індивідуальне проектування?

На жаль, в Україні склалося неправильне уявлення про важливість проектування. Саме на цій статті витрат часто намагаються заощадити. Часто недобросовісні підрядники пропонують замовнику взяти готове рішення, вже реалізоване на іншій ділянці, «доопрацювати» його під нові технічні умови.

Ніколи не погоджуйтеся на такий варіант. Адже він не враховує ряд особливостей вашої ділянки, потреби в електроенергії вашого об'єкта, кліматичні особливості, ландшафт. А також при такому підході підрядник не дбає про оптимізацію витрат на будівництво. І на виході виходить, що інвестиції і праця цілої команди фахівців не приносять бажаного результату лише тому, що спочатку план був помилковим.

Пропонуємо на конкретних прикладах розглянути, що проектування СЕС - це не примха, а необхідність, і що помилки та упущення позначаються на продуктивності системи, на прибутку. А деякі упущення і зовсім можуть поставити під сумнів рентабельність інвестицій.

Ділянка і її особливості

 1. Характеристики ділянки або даху будівлі, якщо сонячні панелі будуть встановлені на ній.
 2. Орієнтація ділянки до сторін світу, ступінь затіненості.
 3. Кліматичні особливості в регіоні (число сонячних днів, опади, розу вітрів, інші фактори, що впливають на продуктивність сонячної станції).

Ці параметри дозволяють визначити число, розміри і оптимальний кут нахилу модулів для отримання максимальної кількості енергії сонця. Аналіз даних дозволить скласти ефективну схему розміщення батарей для ефективного використання площі і при цьому виключення взаємного затінення.

Вибір обладнання

Головний параметр електростанції - продуктивність. Саме на можливі кіловат / години слід звертати увагу при купівлі обладнання. Це дозволить як уникнути непотрібних витрат, так і відмовитися від придбання комплекту, який знизить загальну рентабельність.

Експерти рекомендують, виконуючи проектування сонячної електростанції, орієнтуватися на те, скільки прибутку принесе 1 кВт встановленої потужності станції на рік. Ця цифра демонструє ефективність капіталовкладень в устаткування.

Приклад: СЕС дає з 1 кВт встановленої потужності € 180 на рік. Питома вартість станції 1 кВт дорівнює € 1000.. Нам пропонують придбати більш дешевий комплект обладнання за € 950 євро, тобто з економією в 5%. Але обумовлюють, що прибуток від роботи станції знизиться до € 163, тобто на 9%. Проста арифметика дозволяє зрозуміти, що разова економія в 5% не виправдовує себе, коли мова йде про багаторічні втрати 9% прибутку.

Завдання проектувальників якраз в тому, щоб дати замовнику повне уявлення про вплив обладнання на прибуток, а також підібрати комплект, який дозволить забезпечити максимальну ефективність вкладень.

Не менш важливо продумати умови, які забезпечать надійність і довгострокову роботу придбаного обладнання в локальних умовах. Прикладом цього твердження може стати вибір опорних конструкцій, на які кріпляться сонячні панелі. Здавалося б, це дрібниця. Однак при помилку проектування постраждає продуктивність станції, а значить, знизиться загальний прибуток.

Серед частих помилок проектувальників можна назвати ігнорування снігових і вітрових навантажень в даній місцевості, економія на геологічних і геодезичних вишукуваннях, відмова від проведення досліджень з визначення типу грунту, по залягання грунтових вод. Ну і економія на опорних конструкціях неприпустима. Досить купити дешеві опори, схильні до корозії, щоб провалити весь проект.

Не завжди невідповідність металоконструкцій наявних умов вдається розгледіти. Неправильна установка або деформація опори призводить до зміни геометрії рами сонячної панелі. А це, в свою чергу, веде до пошкодження крихких кремнієвих пластин. Дана проблема виявляється через час. А попередити неправильний вибір опорних металоконструкцій дозволяє грамотне проектування СЕС.

Приклад: На одній із сонячних електростанцій в Німеччині через помилки проектування опорної системи сталося пошкодження модулів, і за 10 років роботи продуктивність станції знизилася на 11%. Дані взяті з відкритих джерел.

Якщо навіть опори впливають на продуктивність станції, що вже говорити про сонячних панелях і инверторах. Найбільш дороге устаткування вимагає ретельного підбору. Адже помилка при виборі миттєво вплине на вироблення електрики. І важливі не тільки заявлені технічні характеристики кожного окремо взятого обладнання, а здатність приладів працювати в комплекті. Різниця у виробленні становить до 20% при різних комбінаціях. Аналіз оптимального варіанту виконує спеціальне програмне забезпечення. Воно підбирає оптимальне співвідношення ціни і продуктивності комплекту.

Приклад: Україна відноситься до кліматичній зоні з жарким літом і сніжними зимами. У холодну пору року напруга на сонячній панелі збільшується. При неправильних розрахунках, якщо перевищено допустиму кількість послідовно з'єднаних модулів, взимку трапляються масові збої в роботі СЕС через пошкодження ізоляції в результаті підвищеної напруги. Грамотні проекти сонячних електростанцій передбачають такі деталі. Це міжнародні стандарти проектування, які обов'язково дотримуються сертифікованими проектними організаціями. І тільки такий проект установки сонячних станцій може гарантувати довгострокову і надійну роботу системи і, як результат, прибуток від її роботи.

Недостатньо купити «правильне» обладнання. Не менш важливо правильно встановити його на ділянці. Якщо не врахувати деякі нюанси, високий ризик недоотриманого прибутку. І навпаки, якщо продумані всі деталі, можна істотно підвищити продуктивність системи. Наприклад, розраховується оптимальна відстань між рядами модулів, їх кут нахилу, схема підключення батарей до інверторів, перетин кабельної продукції, довжина кабелю. Оптимальний варіант вимагає виконання безлічі розрахунків і порівнянь.

Для прикладу можна додати, що помилка з кутом нахилу в 1 градус може знизити прибутковість проекту в 0,5%. А втрати через неправильний вибір передавальних кабелів обійдеться вже в 5% прибутку.

І тільки досвідчені фахівці спеціалізованої проектної організації здатні врахувати всі ризики і надати оптимальне проектне рішення.

Примітно, що багато власників вже побудованих станцій вирішують замовити аналіз СЕС, так як не отримують тієї прибутку, яка була обіцяна їм підрядником. І досвідчені проектувальники здатні виявити помилки, які, на перший погляд, незначні, а на практиці тягнуть за собою значне зниження продуктивності СЕС.

Чому при виборі проектної організації слід звернутися в «Green System»?

Наша компанія спеціалізується на розробці, проектуванні та реалізації проектів у сфері альтернативної енергетики. Ми 8 років створюємо проекти і будуємо сонячні електростанції будь-якої складності приватного і комерційного призначення. Професійний підхід нашого проектного бюро до виконання замовлень - це гарантія максимальної вигоди використання сонячної енергії для забезпечення власних потреб і від продажу її за «Зеленим тарифом» для наших клієнтів.

Ми пропонуємо не тільки проектування та будівництво СЕС «під ключ», а й здійснюємо шеф-монтаж, тобто готові здійснювати технічне керівництво на всіх стадіях монтажних робіт, якщо будівництво за нашим проектом буде здійснювати інша компанія.

Дізнатися подробиці співпраці ви можете за телефоном або в офісі нашої компанії.

Відповімо на ваші запитання