Green System Енергоефективні технології.
Альтернативна енергетика.

м. Запоріжжя, бул. Парковий 1а, оф. 4 +38 (067) 612 03 09 +38 (050) 341 77 08 [email protected]

Працюємо:
з 9:00 до 18:00
Вихідний: сб, нд

Проектування систем автономного та резервного електропостачання для приватних будинків і підприємств в Україні

При проектуванні систем електропостачання будинку або підприємства основним є якість і надійність електроенергії, що поставляється для споживачів. Стежити за цими параметрами покликані електронні системи стабілізації і управління потоками енергії від різних джерел: інвертори, стабілізатори, джерела безперебійного живлення та ін.

Інвертор - серце системи безперебійного електропостачання. Основне його завдання - стежити за якістю електроенергії, що надходить від зовнішньої мережі і управляти потоками енергії від різних джерел - зовнішня мережа, акумулятори, сонячні панелі, вітрогенератор, дизель-генератор і т.д. Вихід інвертора підключений до споживачів електричної енергії. На нього завжди надходить чиста синусоїда з правильним напругою і частотою. Ці параметри можна задавати в настройках в залежності від потреб навантаження. Інвертор стежить за якістю що надходить із зовнішнього мережі електроенергії. У разі відхилення параметрів від заданих або аварійної ситуації він перемикає електропостачання від зовнішньої мережі на акумулятори.

Акумуляторні батареї для автономного живлення

Акумулятори через вбудований зарядний пристрій можуть заряджатися від декількох джерел: зовнішня мережа, сонячні батареї або вітрогенератор, бензиновий або дизельний генератор. Потужність акумуляторів підбирається в залежності від потужності навантаження. Оптимальним є забезпечення роботи зарезервованого обладнання протягом 3-4 годин. Зазвичай, цього часу вистачає на усунення невеликих аварій мережі. Якщо час резервування необхідно 10 і більше годин, то краще використовувати паливний генератор. Система управління інвертором може виставляти пріоритети підключення джерел енергії до навантажень. Наприклад, поки є сонце - вся енергія від нього йде в навантаження і на заряд акумуляторів, коли сонця немає - підключаються акумулятори, коли розрядилися акумулятори - перемикається на зовнішню мережу. При відключенні всіх джерел може подаватися команда на автоматичний запуск дизель-генератора.

Джерела безперебійного живлення (ДЖБ)

Джерело безперебійного живлення - це інвертор, який працює тільки з зовнішньою мережею і акумуляторами. Поки є зовнішня мережа - заряджаються акумулятори та харчується навантаження. У разі відключення мережі - навантаження перемикається на живлення від акумуляторних батарей. Як правило, ДБЖ мають у себе на борту акумуляторні батареї, які забезпечують автономну роботу навантаження до 30 хвилин. У разі підключення зовнішніх акумуляторів час резервування може збільшитися до декількох годин. ДБЖ застосовують для резервування критичною до пропажі харчування навантаженні: опалювальні системи, холодильники, освітлення, комп'ютерні системи, охоронні системи, відеоспостереження і т.д.

Стабілізатори - забезпечують заданий стандартом напруга на виході, а також, захищають навантаження від аварійних ситуацій у зовнішній мережі: скачки напруги, коротке замикання, обрив фази або нуля і т.д. За принципом роботи стабілізатори бувають механічні, електро-механічні та електронні. Електронні стабілізатори забезпечують найкоротший термін і плавність спрацьовування, а також найбільшу точність стабілізації. Стабілізатори застосовують якщо потрібно виправити погану якість зовнішньої електромережі і захистити споживачів від аварійних ситуацій.

Відповімо на ваші запитання