Сонячні електростанції – переваги і недоліки

В последние годы во многих странах мира ученые уделяют пристальное внимание развитию электростанций, которые используют экологически безопасную «зеленую» энергию. А самым мощным и наиболее доступным источником альтернативной энергетики является Солнце.

 

преимущества и недостатки солнечных электростанций

 

Научные разработки и современные технологии достигли высокого уровня. Солнечная энергия сегодня используется для обеспечения электропитанием  космических искусственных объектов, спутников и обитаемых космических станций на орбите Земли, межпланетных исследовательских зондов. И это не предел. Благодаря инновационным технологиям, появлению новых материалов, стало возможным возводить СЭС, которые предназначены для автономного электроснабжения:

 • приватних житлових будинків, віддалених від централізованих ліній електропередач об’єктів,
 • різних по споживаної потужності комерційних і виробничих будівель.

Кращим доказом цього є сонячні електростанції, побудовані компанією Green System в самих різних регіонах України.

І хоч переваги і недоліки сонячних електростанцій до сих пір обговорюються в професійній сфері, на практиці виявляється, що установка СЕС є економічно ефективним рішенням. Адже в цьому випадку для отримання електроенергії не потрібно підвозити пальне, підключатися до центральної електромережі. Електрика від сонячної електростанції виробляється практично круглий рік без оглядки на світові кризи і політичні колапси.

 

Сонце як джерело енергії

За оцінками вчених вік Сонця становить близько 4,5 мільярдів років і, згідно з класифікацією зірок, може залишатися в колишньому стані без змін ще близько 5 мільярдів років. Його енергетичний потенціал настільки величезний. Якщо порівнювати потужність випромінювання одного квадратного метра сонячної поверхні, то найближча аналогія – це кількість струму, споживаного мільйоном класичних ламп з ниткою розжарення. Тому енергія Сонця може стати невичерпним потоком, який за потужністю багаторазово перевищує весь обсяг електрики, що виробляється в усьому світі. Залишилося знайти найбільш ефективний і економічно виправданий спосіб використовувати цей ресурс.

 

плюсы и минусы солнечных станций

 

Починаючи розглядати плюси і мінуси сонячних електростанцій, потрібно ознайомитися з певною інформацією, що стосується сонячної енергії. В погожий день, при ясному небі, на 1 квадратний метр земної поверхні припадає 1 кіловат енергії Сонця. Сучасна модель фотоелектричного модуля дорівнює площі може виробляти 170 Ватт електроенергії. Відповідно ККД такої сонячної батареї дорівнює 17,0%.

Навіть при такій відносно низьку продуктивність СЕС користуються популярністю не тільки у компаній, організацій, інших форм юридичних осіб, а й у простих громадян. Це пояснюється стабільністю, незалежністю і коротким періодом окупності інвестицій. Щоб переконатися в цьому, потрібно розглянути детально, які мають сонячні електростанції переваги і недоліки.

 

Основні плюси і мінуси СЕС

Серед плюсів будівництва та використання електростанції сонячного типу можна відзначити:

 • Оцінюючи переваги сонячної енергії, слід пам’ятати, що це джерело буде функціонувати мільярди років. Розвиваючи геліотехнологіі, підвищуючи продуктивність сонячних панелей, сучасне суспільство не тільки отримує невичерпний ресурс альтернативної електроенергії. Знижується витрата корисних копалин, службовців паливом для численних теплових електростанцій, що працюють по всьому світу.
 • СЕС можна встановлювати в будь-якому місці земної кулі. Для роботи фотоелектричних модулів температура повітря і повітряний тиск особливої ролі не грає. Головна умова роботи – доступ сонячного світла. Тому такі електростанції буду давати електроенергію в будь-якому місці установки: на екваторі, в Антарктиді, на високогірному плато Гімалаїв або на Східноєвропейської рівнині.
 • Робота СЕС на навколишнє середовище практично не мають жодного впливу. Це по-справжньому екологічно чиста технологія.
 • У комплексі устаткування сонячної станції відсутні будь-які рухомі частини та механізми. Робота СЕС відрізняється безшумністю, що дозволяє здійснювати монтаж на дахах і навіть на стінах житлових будинків.
 • Просте управління. Як правило, сонячні електростанції працюють в автоматичному режимі. Контроль їх роботи можна здійснювати віддалено.
 • Гарантована ефективність роботи СЕС становить мінімум 25 років. Але і після цього терміну станція продовжить функціонувати, тільки менш продуктивно.
 • Інвестиції в СЕС економічно виправдані. У більшості випадків час окупності не перевищує 4-5 років.
 • Незалежність від централізованого електропостачання. Наприклад, будівля автономної СЕС на заміській ділянці дозволить забезпечити електроенергією не тільки ваш будинок або дачу, а й інші поруч розташовані об’єкти.

 

достоинства и минусы солнечных станций

 

При всіх цих плюсах, є і мінуси сонячної енергетики, які досить легко вирішуються:

 • Продуктивність сонячних батарей залежить від часу доби і погоди. У темний час доби, при відсутності сонячного світла, фотоелектричні комутаторів для послуг не виробляють електроенергію. А затягнуте хмарами небо істотно знижує рівень генерації. Але установка акумуляторних батарей вирішує проблему забезпечення електроенергією обслуговується СЕС об’єкта.
 • Висока вартість. Це мінус, але відносний. Незважаючи на те, що установка сонячної електростанції є досить дорогим заходом, така інвестиція себе виправдовує. По-перше, це разове вкладення, яке з моменту введення в експлуатацію відразу починає себе окупати. По-друге, розвиток науки і технологій з кожним роком робить сонячні електростанції більш доступними за ціною.
 • Періодичне технічне обслуговування. Незважаючи на автоматизацію роботи станції, її обладнання потребує догляду. Щоб ефективність роботи сонячних панелей не знижувалася, їх необхідно очищати від пилу і бруду, а взимку змітати з них сніг. Але це періодичні заходи, які не займають багато часу і не вимагають істотних трудовитрат.
 • Під установку сонячних батарей потрібні великі площі. Дана проблема вирішується установкою панелей на дахах, пустирях і навіть на стінах. Крім того, розробляються більш продуктивні моделі фотоелектричних модулів меншого розміру.
 • Дорогие аккумуляторные батареи. Сегодня вопрос АКБ решаются многими мировыми брендами, занимающимися разработкой и производством электромобилей. Есть перспектива получения в ближайшее время недорогих, но весьма емких аккумуляторов, способных длительное время сохранять заряд.

Компанія Green System переконана, що переваги сонячних електростанцій з лишком перекривають наявні недоліки. Якщо у вас залишилися питання, ми готові відповісти на них.

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...