Окупність сонячних батарей і сонячних станцій

 
Все частіше сьогодні в різних сегментах енергетики піднімається питання про способи отримання альтернативної енергії. І головною темою дискусій стають сонячні батареї. У різних авторитетних джерелах згадується, що грамотно спроектована сонячна станція здатна істотно знизити споживання струму з центральної електромережі, а значить, дати економію на рахунках за електрику. За рахунок чого забезпечується економія? Експерти компанії GREEN SYSTEM допоможуть прояснити, чи дійсно будівництво та монтаж сонячних батарей можна розглядати, як вигідну інвестицію, і яким буде дохід від сонячних батарей.
 
окупаемость солнечных панелей
 

Вигода від сонячних батарей і їх окупність

 
Побутові електростанції з’являються в Україні повсюди. Поодинокі панелі можна зустріти на даху приватного будинку. Ціла система сонячних батарей може бути встановлена ​​на землі фермерського господарства або промислового підприємства. Популяризація сонячних батарей пояснюється не тільки бажанням приватних осіб і власників підприємств повністю або частково компенсувати власні потреби в енергії. Також вони розглядають покупку станції, як спосіб пасивного доходу від продажу отриманої електроенергії державі за «зеленим» тарифом.
 
Чи дійсно вигідно купити сонячну станцію саме зараз? Який термін окупності сонячних батарей? Щоб отримати відповіді на всі ці питання, зупинимося детально на тому, що таке «зелений тариф», як він працює.
 
Важливий момент: Держава гарантує покупку надлишків енергії у власників сонячних станцій за гарантованою ставкою. Але тариф поступово зменшується. Це не випадково. Автори законопроекту усвідомлювали, що сонячних станцій буде ставати все більше, адже самі сонячні панелі теж дешевшають. Вартість 30 квт сонячної станції під зелений тариф в 2014-2016 році була 30 000 + доларів. У 2020 році вартість такого рішення 18-21 000 доларів.
 
Отже, власник сонячної електростанції може продавати енергію державі. Ставку визначила Національна комісія, у повноваженнях якої регулювання в сфері енергетики. Тариф залежить від дати введення в експлуатацію (запуску) СЕС. Чим пізніше вона була введена в експлуатацію, тим нижче тариф. Аналізуючи положення даних норм, можна зрозуміти, чому вигідно купувати сонячні батареї саме зараз – прибуток залежить від дати підключення до «Зеленим тарифом».
 
расчет окупаемости солнечной электростанции
 
Важливий момент: Розмір винагороди фіксується в євро на весь час дії договору. Це дуже вигідно. Адже якщо для інших «партнерів» держави, які підключатися через кілька років після вас, тариф буде знижено, то для вас, якщо ви підключаєтеся сьогодні, визначається актуальна ставка – розрахунок зеленого тарифу на момент підписання договору. Розмір кіловат / години фіксується до 31.12.2029 року. Саме ця дата визначена як закінчення дії програми. А далі ви зможете торгувати «сонячним світлом» за ринковою ціною, пропонуючи електроенергію всім бажаючим. Ставки тарифу для фізичних і юридичних осіб трохи відрізняються. З 2020 року, Полсен введення обмежувальний заходів для промислових СЕС картина виглядає ось так. Врахуйте що юр. особам для продажу надлишків е / енергії за зеленим тарифом без отримання ліцензії на даху (наземні можна але під власну компенсацію) можна будувати станції до 150 квт.
 
Період отрімання для дахових ФЕС з 1 січня 2020 по 31 жовтня 2020 з 1 листопада 2020 по 31 грудня 2020 з 1 січня 2021 по 31 березня 2021 з 1 квітня 2021 по 31 грудня 2021 з 1 січня 2022 по 31 грудня 2022 з 1 січня 2023 по 31 грудня 2024 з 1 січня 2025 по 31 грудня 2029
€ ct/кВт*год без ПДВ
до 1 МВт 11,97 11,97 11,55 11,55 11,18 10,76 10,40
Від 1 МВт до 75 МВт 8,59 8,29 4,74 4,59 4,42 4,27
Більше 75 МВт 4,91 4,74

Сонячні батареї як інвестиція

 
Установку сонячних батарей не можна розглядати, як класичну інвестицію. Це не банківський вклад. Щоб виконати розрахунок окупності сонячної електростанції, потрібно розуміти деякі важливі нюанси:
 

  • Термін роботи сонячних панелей – близько 30 років.
  • Окупність сонячних панелей 4-5 років. Далі – чистий прибуток.
  • Розрахунковий термін служби обладнання -мінімум 20 років. Багато виробників інверторів дають 10 років гарантії на свою продукцію (наприклад AFORE 5 + 5 ktn) Мова про сонячні контролери, инвертори.
  • Акумуляторні батареї також мають експлуатаційний ресурс. Залежно від типу АКБ (літій іонні, залізо фосфатні або інші), а також умов експлуатації періодичність заміни потрібно буде здійснювати раз в 3-25 років.

 
Це не всі фактори, які впливають на рентабельність сонячних батарей. Для розрахунків також враховують географічні особливості: кількість сонячних днів в році, довжину світлового дня. Середній показник для України: 1 кВт потужності сонячної станції зробить як 1100 кВт / рік електрики в рік. Навіть якщо не продавати струм державі, вигоди від установки декількох панелей очевидні. Тарифи на централізовану електроенергію зростають щорічно. Цінова інфляція досягає 4-16%, в залежності від року. Як це відноситься до вас? Зростання цін на електрику покаже, скільки коштів заощадить власник сонячної станції, відмовившись від покупки електроенергії у РЕМ. Чим вище будуть тарифи енергетичної компанії, тим більшою буде зекономлена сума.
 
рентабельность солнечных панелей
 

Вигідніше, ніж депозит

 
Вартість сонячних панелей щорічно знижується. Далекоглядні споживачі, які купили станцію до падіння гривні, захистили заощадження від інфляції, скоротивши період окупності сонячних панелей. Ну і порівняємо вкладення в сонячну станцію і банківський вклад. З одного боку, зберігати гроші на банківському депозиті – менш клопітно. Вніс суму на рахунок і можна ні про що більше не переживати, вважаючи «капаючі» відсотки. Однак банківська ставка для валютних вкладів вже сьогодні знижена до 3-4% і продовжує зменшуватися. Крім того, український банківський сектор залишається досить нестабільним. А сонячне обладнання – воно після покупки і установки вже є і щодня генерує енергію незалежно від курсів валют, економічних криз, політичної обстановки.
 
Важливо тільки вкладати гроші в якісно обладнання, довіряти проектування і монтаж станції професіоналам. Тоді прибутковість від проекту буде максимальною.
 

Окупність сонячної станції

 
Все, про що йшлося вище, важливо. Однак, це більше теорія. Але для будь-якої людини, якого цікавить, чи є сенс ставити сонячні батареї, важливі конкретні цифри. Для прикладу зробимо розрахунок вкладень і прибутку від установки сонячних станцій різної потужності.
 

Проект на 3 кВт

 
Така потужність сонячної станції вважається мінімальною, так як це нижній номінал інверторів. Щоб побудувати СЕС на 3 кВт, буде потрібно наступне обладнання:
 

Устаткування Орієнтовна вартість, тис. Грн.
11 сонячних панелей 275 Вт / 24В 55
Інвертор 15
Алюмінієвий каркас 10
50 метрів кабелю 3
Електронні пристрої підключення і контролю 3
Двонаправлений лічильник 4
Проектування, монтаж від 20
Підсумок: від 110 тис. грн.

 
Знаючи потужність станції на 3 кіловати можна розрахувати середні обсяги виробленої за рік енергії. Ця цифра буде дорівнює 3 300 кВт / год. Якщо продати електрику державі за «зеленим тарифом» приблизна виручка складе 17500 грн. Тобто станція такої потужності повністю окупить себе за шість з років. Ми привели усереднені значення. Ціна обладнання та проектно-монтажних робіт може відрізнятися. Обсяги вироблення енергії також варіюються в залежності від кількості похмурих днів в році. Але усереднені результати досить близькі до істини.
 

Проект на 10 кВт

 
Якщо потужність домашньої електростанції становить 10 кВт, цифри будуть іншими. Експерти кажуть, що така СЕ станція – оптимальний варіант для приватних домогосподарств. Багато будинків мають обмеження електропостачання, введені РЕМ. Стандартний показник зазвичай варіюється в межах 7-10 кВт. Саме на таке навантаження розраховується енерговузол. За рахунок власної станції можна повністю компенсувати внутрішнє енергоспоживання і мати «товар» для продажу державі.
 

Устаткування Орієнтовна вартість, тис. Грн.
36 сонячних панелей потужністю 275 Вт/24В кожна 180
Інвертор на 10 кВт 50
Алюмінієвий каркас 25
100 метрів кабелю 6
Електронні прилади, датчики 5
Двонаправлений лічильник 5
Проектування, монтаж Від 24 24
Підсумок: Від 295 тис. грн.

 
Продуктивність такої сонячної станції в рік складе приблизно 11000 кВт / год. Від реалізації електрики власник устаткування зможе заробити приблизно 59 тис. Грн. Повний термін окупності проекту складе 5 років. Надалі вироблене і продане електрику буде приносити чистий прибуток.
 

Проект на 30 кВт

 
Така потужність станції максимальна для непромислових проектів. Щоб побудувати цю систему, потрібно 110 панелей потужністю 275 Вт кожна. Загальна площа, необхідна під установку модулів, дорівнює 180 квадратним метрам. Як правило, панелі встановлюють на даху будинку і споруд, щоб не займати ділянку прибудинкової території.
 
Подібні проекти можна розглядати вже як комерційну кампанію.
 

Устаткування Орієнтовна вартість, тис. Грн.
110 сонячних панелей потужністю 275 Вт / 24В кожна 550
Інвертор на 30 кВт 100
Алюмінієвий каркас 70
250 метрів кабелю 15
Електронні прилади, датчики 12
Двонаправлений лічильник 8
Проектування, монтаж Від 45
Підсумок: Від 800 тис. грн.

 
За рік СЕС такого масштабу виробить 33 000 кВт / год. Дохід від продажу електрики складе приблизно 176 тис. Грн. Прості розрахунки показують, що окупність проекту – 4,6 років. Надалі його рентабельність – 176 тис. Грн. / Рік.
 
З аналізу трьох прикладів видно, що при збільшенні потужності станції скорочується термін окупності. Але навіть при мінімальних показниках потужності станції вона почне приносити чистий прибуток через 6 років. Для тих людей, хто до сих пір не впевнений, чи вигідно ставити сонячні батареї в Україні, менеджер компанії GREEN SYSTEM виконає індивідуальні розрахунки з урахуванням особливостей конкретного домоволодіння. Заповніть невелику анкету, щоб отримати важливі «цифри».
 
окупаемость солнечной электростанции
 

Часто задавані питання

 

Чи збільшиться вартість нерухомості після установки сонячних батарей або система стане баластом?

 
Без сумніву установка сонячної станції підвищить вартість вашого будинку. Звичайно, не можна просто «додати» вкладення в проект до ціни нерухомості, так як прибутковість від використання інженерного обладнання не обчислюється однією простою формулою. Але при спілкуванні з потенційними покупцями сонячна система стане вагомою перевагою для вибору саме вашого об’єкта. Чи вигідно це? Вирішуйте самі.
 

Чи можу я продавати надлишки електроенергії?

 
Про це вже сказано вище. Ви можете не тільки компенсувати власну потребу в електроенергії, а й продавати її надлишки державі за вигідним тарифом. Для цього з енергетичною компанією обов’язково укладається договір, СЕ станція вводиться в експлуатацію згідно з усіма вимогами контролюючих органів. Фахівці компанії GREEN SYSTEM надають своїм клієнтам сприяння в отриманні всіх необхідних дозволів. Цей сервіс входить в послугу «Сонячна електростанція під ключ».
 

Встановив сонячні панелі кілька років тому, вдавшись до послуг іншого підрядника. Ваші розрахунки зовсім не відповідають дійсності. Прибуток від панелей мінімальна.

 
Ми запропонували усереднені показники доходу, від отриманої цифри розрахували, за скільки проект окупиться. Якщо ваші фактичні показники істотно відрізняються, значить, проект неефективний. Наша компанія займається аналізом і модернізацією наявних сонячних електростанцій. Виявлення та виключення «похибок» колишніх підрядників дозволяє істотно збільшувати продуктивність системи, а разом з цим і прибутковість проекту.
 

Яка потужність сонячних батарей оптимальна для приватного житлового будівництва?

 
Щоб вигода від встановлення сонячних батарей була максимальною, потрібно правильно розрахувати весь комплекс. Як правило, приватні домоволодіння встановлюють станції не стільки з комерційною метою, скільки для компенсації і перерозподілу власних потреб електрики. Наприклад, до Сонячної системи підключаються окремі прилади, опалення, контур гарячого водопостачання. Якщо вас цікавить підігрів води силами сонячних панелей, достатнім може бути монтаж 16 сонячних панелей 280 Вт кожна. Вони дадуть 4 кВт енергії, чого вистачить для гарячого водопостачання в весняно-осінній період. Щоб невелике домоволодіння було повністю забезпечено електроенергією силами сонячної станції, її потужність повинна бути від 6 кВт. Для цього потрібно встановити 24 сонячні батареї потужністю 280 Вт кожна. Більш точні розрахунки зробить наш менеджер, коли ви озвучите умови, актуальні для конкретного об’єкта.
 
Як резюме хочеться підвести невеликий підсумок. Вигідно чи ні ставити сонячні панелі? Однозначно так, і саме зараз. Окупиться вона за 4-6 років в залежності від потужності. За весь період служби вона принесе прибуток, яка перевищить вкладення в 10 разів.
 

Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Loading...