Green System Енергоефективні технології.
Альтернативна енергетика.

м. Запоріжжя, бул. Парковий 1а, оф. 4 +38 (067) 612 03 09 +38 (050) 341 77 08 [email protected]

Працюємо:
з 9:00 до 18:00
Вихідний: сб, нд

Зелений тариф для приватних і промислових СЕС

Споживачам, які планують встановлювати сонячну електростанцію, експерти рекомендують звернути увагу на мережеву модифікацію. Завдяки технічним особливостям інвертор для мережевої СЕС коштує на 20-30% дешевше, ніж інвертора для гібридних і автономних станцій. У цьому випадку власник станції на сонячних панелях отримує можливість не тільки забезпечити себе умовно безкоштовним електрикою, а й продавати надлишки енергії державі. А дозволяє робити це «Зелений тариф».

Що таке «Зелений тариф»?

Це спеціальна державна програма, що передбачає спеціальні фінансові умови для учасників. У США такі програми працюють з 80-х років минулого століття, є вони і в Європі, а з 2012 року почали розвиватися в Україні. А саме, для фізичних осіб-власників домогосподарств надається можливість стати учасником національного енергетичного ринку не тільки в якості споживача, але і продавця електрики, виробленого домашньої сонячної станцією.

Приєднавшись до програми «Зелений тариф», власник сонячного генератора отримує реальний фінансовий винагороду за перенаправлення в загальну мережу електроенергію. В Україні найвища в Європі ціна, яку держава пропонує за енергію. Тариф для конкретного учасника програми залежить від року запуску сонячної електростанції в експлуатацію.

Програма розрахована на період до 2030 року і передбачає участь саме приватних осіб, які купили і запустили наземні, дахові чи фасадні, гібридні або мережеві сонячні електростанції потужністю до 30 кВт. Важливо, що з кожним роком вартість кВт знижується, тому, чим раніше ви поставите мережеву або гібридну станцію для приватного будинку, чим швидше ви оформите «Зелений тариф», тим вище буде ставка винагороди в наступні роки - ціна фіксується договором.

Постанову про встановлення «зелених» тарифів на електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств

Переваги участі в програмі «Зелений тариф»

Окупність проектування і установки сонячної системи швидка. Продаючи генерацію, виправдати інвестиції і почати отримувати чистий прибуток можна вже через 3-4 роки.

Для участі в програмі не потрібно отримання ліцензії або відкриття ФОП. Договір укладається між домовласником-власником побутової станції і енергетичною компанією.

Стабільний бізнес без будь-яких ризиків, так як зелена енергія, нехай і з різною інтенсивністю (залежить від пори року і від погодних умов), виробляється кожен день. Дохід за програмою «Зелений тариф» захищений законодавчою базою. Розмір винагороди прив'язаний до курсу євро, тому інфляція не «з'їсть» прибуток навіть через 7-8 років.

Електростанція на сонячних батареях пропрацює не менше чверті століття. Після установки системи витрати мінімальні. Обладнання не вимагає особливого обслуговування. Досить очищати фотоелементи від снігу взимку, щоб стабільно заробляти.

Постійний пасивний дохід. Немає необхідності контролювати процеси або брати участь в них. Сонячні панелі працюють самостійно, інвертор визначає, куди направити електрику - до точок споживання всередині об'єкта або в мережу для продажу.

Як працює «Зелений тариф» в Україні?

Сонячна електростанція підключається до зовнішньої мережі електропередачі. Коли утворюються надлишки енергії, вони «віддаються» в зовнішню мережу. Якщо генерації не вистачає навіть для внутрішніх потреб, об'єкт отримує необхідне електрику ззовні. Так як система підключена до загальної електромережі двонаправленим електролічильників, різниця між отриманою і відданої енергією підраховується автоматично. Кожному абоненту - учаснику програми «Зелений тариф» в кінці місяця нараховується винагороду. Виплати здійснюються на банківський рахунок або карту власника станції.

Розміри винагороди в рамках «Зеленого тарифу»

Ціна зеленої енергії для сонячних електростанцій, які вводяться в експлуатацію в 2020-2024, дорівнює 16,3 європейським центам за кіловат-годину. З цієї суми потрібно буде заплатити податку на доходи фізичних осіб (18%) і військовий збір (1,5%).

Які документи потрібні для оформлення «Зеленого тарифу»?

  • Внутрішній паспорт громадянина або Свідоцтво на постійне проживання (для нерезидентів).
  • Копія Ідентифікаційного коду.
  • Документи, що підтверджують право власності на будинок або дачу, де встановлена ​​станція. Документи домоволодіння (капітальної будови).
  • Абонентський договір про надання послуг з розподілу електрики.
  • Технічна документація на сонячні елементи і інвертор.
  • При відсутності договору (часто буває, що відомий тільки особовий рахунок) можна запросити копію договору з архіву договірного відділу.

Як оформити «Зелений тариф»?

Подається заявка в РЕМ, узгоджується схема підключення, пред'являються перераховані документи.

Змінюється лічильник на двонаправлений (в більшості випадків це ACE 6000 з модемом). Він автоматично передає дані для обліку в Обленерго. Якщо збільшується потужність, подведена до дому, то ставиться новий автомат. Ці роботи виконуються працівниками РЕС і оплачуються окремо.

Також РЕМ тягне новий кабель до вашого будинку від трансформатора до якого, по проект здійснюється підключення. Відмовити у видачі потужності для установки сонячної електростанції вам не можуть - це прописано в законодавстві.

Далі ви будуєте СЕС і здаєте її в експлуатацію. Контролери РЕМ пломбують введення, лічильник і автомат. Коли всі умови виконані, залишається підписати договір з місцевою філією енергетичної компанії.

Всі етапи процедури можуть зайняти до півроку. Деякі компанії, які працюють в сегменті проектування, підключення та обслуговування сонячних станцій, пропонують консультаційні послуги, що дозволяють швидко оформити договір. Якщо замовник будує сонячну станцію саме під «Зелений тариф», починати оформлення можна навіть до будівництва системи, на етапі проектування.

«Green System» - лідер з реалізації проектів під зелений тариф (СЕС до 30 кВт) в Україні. Ми вводимо в експлуатацію мережеві і гібридні сонячні електростанції під «Зелений тариф» для приватних осіб у всіх регіонах країни. Наші замовники отримують якісне гарантійне та післягарантійне техніко-сервісне обслуговування. Дізнатися більше, як працює «Зелений тариф» можна за контактним телефоном.

У штаті компанії є співробітники, які займаються саме оформленням дозвільної документації: від подачі документів на отримання тих. умов до укладення договору. Замовник оформляє довіреність на представлення його інтересів у відповідних інстанціях. зразок:

Переваги роботи з оформленням договору

  • Розуміння термінів і управління термінами.
  • Скорочення термінів підключення.
  • Ви не відволікаєтеся на бюрократію, дзвінки в РЕМ: «А коли мені чекати вишку з монтерами, які опломбує рубильник».
  • При виконанні монтажних робіт GREEN SYSTEM ми спілкуємося з інженерами РЕЗ на об'єкті і добиваємося результату.
  • Ви не отримаєте відповідь: «А у вас тут коробка / вимикач / колір шурупів неправильний, ми приїдемо через місяць».

Ви укладаєте договір з нашою компанією, і ми вирішуємо всі питання під ключ, ведемо ваш об'єкт. Остаточний розрахунок з нами проводиться ПІСЛЯ того, як ви почнете продавати електроенергію, а не після монтажу станції, як пропонують багато компаній.

Не намагайтеся обрати тих, хто зробить швидше і дешевше. Вибирайте тих, хто забезпечить результат.

Відповімо на ваші запитання