Green System Енергоефективні технології.
Альтернативна енергетика.

м. Запоріжжя, бул. Парковий 1а, оф. 4 +38 (067) 612 03 09 +38 (050) 341 77 08 [email protected]

Працюємо:
з 9:00 до 18:00
Вихідний: сб, нд

Проектування і будівництво енергопасивних будинків

Поняття «пасивні будинки» або «будинку низького енергоспоживання» об'єднує житлові будови енергозберігаючого типу, що володіють низькими показниками енергоспоживання, ніж певні будівельними нормами і законодавчими актами параметри.

Збереження в приміщеннях тепла взимку, а влітку запобігання проникнення спеки з вулиці всередину, мінімальні витрати на обслуговування інженерних систем будівлі - головні принципи пасивного будинку, запропоновані в 90-х роках минулого століття доктором Вольфгангом Файст, засновником «Інституту пасивного будинку» в Німеччині.

Концепція знайшла такий широкий відгук у інженерів, екологів, послідовників зеленої енергетики, що будівництво пасивних будинків набуло масштабів цілої течії. І сьогодні проекти подібних житлових будівель активно реалізуються в Україні: в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові та інших містах.

Яким повинен бути пасивний будинок?

Ідеальний пасивний будинок являє собою повністю автономну енергосистему, що не потребує регулярних витратах на забезпечення комфортного мікроклімату в приміщеннях, на гаряче і холодне водопостачання. Яким чином досягається незалежність:

  • Опалення такого об'єкта здійснюється силами альтернативних джерел енергії - ґрунтовим насосом.
  • За стабільне постачання споживачів гарячою водою відповідають сонячні колектори.
  • Електрична енергія для роботи побутових приладів, систем життєзабезпечення будівлі виробляється сонячними батареями.
  • Якісна вентиляція приміщень здійснюється рекуператором.

Обов'язковою умовою пасивного будинку є його ефективна теплоізоляція. Ізолюються не тільки стіни, але і абсолютно всі огороджувальні поверхні - підлога, покрівля, фундамент. Це потрібно, щоб ліквідувати «містки холоду». Також передбачено використання тепла сонця для обігріву та освітлення приміщень шляхом проектування вікон з південної сторони будівлі.

Важливо: Такий підхід до будівництва дозволяє скоротити витрати на цілорічне обслуговування об'єкта в порівнянні з традиційними будівлями в 20 і більше разів. Але щоб отримати такий результат, потрібно грамотно спроектувати і побудувати будинок. І проект пасивного будинку враховує набагато більше важливих аспектів, ніж можна припустити.

Які розділи входять в проект пасивного будинку?

Принцип пасивного будинку передбачає злагоджену роботу всіх систем і підсистем. Проектувальники розробляють інженерну документацію за наступними напрямками:

  • теплоізоляція перекриттів, будівництво без «містків холоду»;
  • вентиляційна система з рекуперацією тепла;
  • енергозберігаючі вікна та двері;
  • автономна система електропостачання, що працює на сонячних батареях;
  • незалежна система опалення і ГВП;
  • економна побутова техніка класу енергозбереження А ++, світлодіодні лампи, сантехніка зі зниженою витратою води.

Проектування пасивних будинків проводиться з використанням ліцензованого програмного забезпечення PHPP.

Проектування і будівництво пасивних будинків в Україні

Фахівці «Green System» не з чуток знають, що таке пасивний будинок. Інженерна компанія спеціалізується на реалізації проектів у сфері альтернативної енергетики і за 8 років активної діяльності успішно освоїла такий напрямок, як проектування і будівництво будинків низького енергоспоживання.

Фахівці компанії, які пройшли навчання в «Інституті пасивного будинку» в Німеччині, є сертифікованими проектувальниками пасивних будинків, володіють методологією і впевнено використовують такий інструмент, як «Пакет проектування пасивного будинку» в своїй роботі. Тому, якщо ви вирішили будувати пасивний будинок, обов'язково отримаєте консультацію наших експертів ще до початку проектування.

Важливо: Купити традиційний проект і переробити його під проект будинку низького енергоспоживання недостатньо. Підганяючи стандарти, домогтися необхідного результату дуже складно. Тільки проектування і будівництво з нуля дозволяє врахувати такі фактори, як троянда вітрів, розміщення вікон до сторін світу, конструкція даху, оптимальне розташування сонячних панелей для максимального поглинання ними сонячного світла.

Ми пропонуємо вам замовити проект пасивного будинку, створений з урахуванням усіх параметрів і вимог. Також ми готові взяти на себе повний комплекс робіт від розробки попереднього ескізу до проекту інженерних мереж і дизайн проекту.

Український пасивний будинок - це досить новий напрямок в житловому будівництві. Однак успішний досвід інших країн в даному сегменті дозволяє стверджувати, що за енергопасивних будинками майбутнє.

Цікаво: Нехай вас не лякає, що ціна проекту буде дещо вищою, ніж в традиційному будівництві. В сучасних економічних умовах таке рішення можна розглядати, як вигідну інвестицію. Адже додаткові вкладення окупляться в середньому за 7 років, а далі починається колосальна економія на обслуговуванні будівлі.

Якщо вас зацікавила дана тема, запрошуємо на консультацію. Ми докладно розповімо вам про всі переваги такого рішення, продемонструємо розрахунки.

Відповімо на ваші запитання